Profil GdzieMieszkac na Facebook'u

poniedziałek, 02. march 2015, 06:12

Podróżnicy hostelowi

K. zastanawiała się kiedyś gdzie są wszyscy młodzi Niemcy, którzy ukończyli studia, bo niby statystyki mówią, że absolwentów jest dużo, ale w każdej firmie, w której pracowała, to ona jest najmłodsza. No i zdaje się, że nzleźliśmy odpowiedź na to pytanie. Wszyscy Niemcy między 25 a 35 rokiem życia są akurat w podróży dookoła świata. W czasie naszych kilku podróży odwiedziliśmy wiele hosteli, ale podczas ostatniej najwięcej, więc automatycznie tez to nam się rzuciło w oczy. W każdym hostelu można spotkać co najmniej kilku młodych Niemców. Każdy młody Niemiec spędza w każdym hostelu co najmniej 4-5 dni. W ciągu każdego dnia spędza natomiast co najmniej pół dnia siedząc w hostelu, czytając książki, buszując po internecie, opalając się na balkonie. Nie zwiedza. Nie idzie na miasto. Nie przechadza się po rynkach staroci. Nie chodzi nawet po muzeach. Po prostu siedzi w hostelu i robi wszystko to, co równie dobrze mógłby robić u siebie w domu. Ale robi to tu, na drugim końcu świata. A czemu? Bo może?…

  • Bo może:)
    Kiedyś poznałam Fina, który powiedział mi, że jest u nich taka tradycja, że gdy dziecko skończy studia, rodzice fundują mu podróż, np. dookoła świata. Może Niemcy powoli się „skandynawizują” :)

  • @roslinozerni:disqus, zapewne masz rację. Większość z tych młodych Niemców, których spotkaliśmy była świeżo po studiach, w ich trakcie lub właśnie przed studiami, nie mieli doświadczenia w pracy i z całą pewnością nie żyli w czasie podróży oszczędnie. Tylko czy ci młodzi będą potrafili docenić wartość tak łatwo dostanych pieniędzy?
najchętniej czytane

wszystkie

|

miejsca

|

popularne tagi

Zobacz wpisy