świeży sok z jagód a może zupa z prawdziwków? Obiad z widokiem na argentyński Grand Canyon? Albo niezobowiązujący przystanek na szlaku w Górach Stołowych? Każda chwila jest dobra, by jednocześnie rozkoszować się cudownym widokiem z bliskimi Ci osobami, a jednocześnie uszczęśliwiać swój … żołądek !

Skoro powiedzieliśmy już jakie ubrania wziąć najlepiej ze sobą, aby chroniły Was w mroźne dni, ale jednocześnie nie zawadzały w bagażu, teraz przedstawimy Wam małą porcję bardzo prostych i bardzo przydatnych przedmiotów, które również warto wziąć ze sobą na dłuższy wyjazd:

Kuchenka gazowa

Aby stworzyć kuchenkę wystarczy malutki składany palnik (np. Primus), do którego w każdym większym lub turystycznym mieście można dokupić przykręcany kartusz z gazem, a po zużyciu go wyrzucić. Jednyny minus tego rozwiązania jest taki, że kartuszu nie można zabrać na pokład samolotu.

Pakowanie minimalistyczne - kuchenka gazowa

Żyłka

Kawałek żyłki (ok. 1.5m) do wieszania prania (nam przydała się również jako sznurek, którym owinęliśmy pudło z pamiątkami pakując się w drogę powrotną) i kilka drewnianych spinaczy. Drewniane spinacze są nieco cięższe niż plastikowe, ale zdecydowanie trudniej je połamać.

Sztućce

My wzięliśmy ze sobą plastikowy łyżko-widelec Light My Fire, który kosztuje kilka PLN i metalowy tzw. „niezbędnik kempingowy”(np. Meru) całkowicie wystarczą dla dwóch osób. Metalowy sztuciec jest konieczny, jeśli chce się np. mieszać gorące jedzenie gotowane na kuchence, poza tym jest bardziej wytrzymały.

fot. Lidia

 

Igła z nitką

igła i dwa metry nitki nawinięte na małą szpulkę zrobionę z karteczki – zawsze się przyda, bo zawsze w końcu coś gdzieś się rozpruje :)

świeczka

Gdy nie chcemy zużywać baterii w czołówce czy stworzyć fajną atmosferę w jaskini z pewnością się przyda. Jednak może być również bardzo niebezpieczna np. przy odrobinie nieuwagi może spalić nam …. część namiotu.

Jaskinia Mylna, Tatry

 

Kubek/ Aluminiowy garnuszek z rączką

Czy to wyprawa autostopem czy wycieczka w góry, posiadając kubek możemy zoorganizować sobie ciepłą herbatę czy zalać szybko zupkę chińską. Oszczędzając miejsce najczęściej zabieramy dwa kubki aluminiowe 0,5l na zupę  i 0,25l na herbatę.

Na namiotowe eskapady zabieramy ze sobą zamiast kubka 0,5l właśnie większy aluminiowy garnuszek z rączką. W razie potrzeby i okazji można ugotować na maszynce zdrową zupkę :)

 

Estonia

 

Góry Jotunheim, Norwegia

 

herbatka na szlaku w górach, fot. Alina

 

W kolejnym poście powiemy Wam jaki telefon i aparat najlepiej ze sobą zabrać..