Kilka prawd o życiu według Douglasa Adamsa

Kilka prawd o życiu według Douglasa Adamsa, wygrzebane z czeluści BraciMniejszych.

„Jest oczywiście wiele problemów związanych z życiem, z których kilka najbardziej popularnych to: Dlaczego ludzie się rodzą? Dlaczego umierają? Dlaczego między jednym a drugim chcą spędzać tak wiele czasu, nosząc zegarki elektroniczne?”

„Planeta ta ma, a raczej miała pewien problem – większość mieszkających na niej ludzi była ciągle nieszczęśliwa. Przedstawiano liczne propozycje, jak temu zaradzić, ale przeważały pomysły dotyczące głównie modyfikacji obiegu zielonych kawałków papieru, co było o tyle zdumiewające, że przecież nie te zielone papierki były nieszczęśliwe. Tak więc problem nie znikał.”

„W przyszłości jest tak samo jak gdziekolwiek. Tak samo jak kiedykolwiek. Dzieją się takie same bzdury, jedynie w nieco szybszych samochodach i gorszym powietrzu.”

„Lubimy znajdować się na granicach. Gdzie woda spotyka się z ziemią. Gdzie ziemia spotyka się z powietrzem. Gdzie spotykają się duch i ciało. Uwielbiamy stać po jednej stronie i obserwować przeciwną.”

„Rozwiązania niemal zawsze zjawiają się z kierunku, z którego najmniej się ich spodziewamy, co oznacza, że nie ma sensu próbować w tym kierunku spoglądać, bowiem nie zjawią się stamtąd.”